Spacer z psem – gdzie wybrać się wiosną na przechadzkę

29 marca 2022 Redakcja0
Spacer z psem – gdzie wybrać się wiosną na przechadzkę

Robi się coraz cieplej, słońce przyświeca coraz mocniej, a dni stają się coraz dłuższe. To doskonała pora na dłuższy spacer z psem! O czym warto pamiętać podczas wiosennych spacerów i gdzie wybrać się z czworonogiem?

Spacery z psem to obowiązek, który zawsze należy mieć na uwadze, gdy podejmuje się decyzję o przyjęciu czworonoga pod swój dach. To także olbrzymia przyjemność. W końcu można się zrelaksować, pobyć na świeżym powietrzu i spędzić przyjemny, wartościowy czas ze swoim czworonożnym przyjacielem. Dlatego tak ważne jest to, by Twój pies był bezpieczny na spacerze. Ważne jest również to, by wszyscy czerpali z tego spaceru to, co najlepsze. Dni robią się coraz cieplejsze, a to doskonały czas na to, by wydłużyć trasę spacerów i zafundować psu – oraz sobie – dużo więcej frajdy. Przygotuj się do wiosennych eskapad z psem!

spacer z psem

Spacer z psem – o czym musisz pamiętać wiosną

Długi spacer z psem to dla wielu bardzo wyczekiwania chwila dnia. Nie zawsze można znaleźć czas, by poświęcić kilka godzin na przebywanie z psem na zewnątrz. Jednak zawsze trzeba znaleźć czas na spacer. Dlatego jeśli masz mniej czasu, wybierz psa takiej rasy, który nie potrzebuje dużo ruchu. Niezależnie jednak od tego, czy Twój pies wymaga długich spacerów czy wystarczy mu krótka przebieżka, warto zadbać o to, by był to czas spędzony jak najlepiej. Zawsze też warto – przynajmniej od czasu do czasu – wybrać się na szczególnie długi spacer. Wiosna, którą możesz już wyczuć w powietrzu, doskonale do tego nastraja.

Pies na spacerze przede wszystkim musi być bezpieczny. Dlatego zawsze, niezależnie od pogody, pamiętaj o tym, by mieć dobrą smycz – możesz wybrać smycze tradycyjne, wykonane z dobrej jakości, wytrzymałego materiału lub długą smycz automatyczną. Pamiętaj też o adresówce, by pies miał identyfikator i nawet gdyby doszło do tego, że się zgubi, miał większą szansę na to, by bezpiecznie wrócić do domu.

Wiosną też musisz uważać szczególnie na pewne kwestie. Dobrze wybierz miejsce na spacer z psem. Jednak nawet w najlepiej wybranym miejscu mogą czaić się rozmaite niebezpieczeństwa. Uważaj na kleszcze – te groźne pasożyty wiosną budzą się do życia i szukają żywicieli, na których mogłyby żerować. Kleszcze mogą być przyczyną wielu groźnych chorób, dlatego to ważne, by pies był zabezpieczony.

Pamiętaj też o tym, że pogoda – zwłaszcza wczesną wiosną – potrafi być bardzo zdradliwa. Uważaj na grząski grunt, by się nie przewrócić i nie zrobić sobie krzywdy. W takim trudnym, błotnistym terenie musisz się też liczyć z tym, że Twój pies wróci do domu bardzo ubłocony.

Przygotuj się też na nagłą zmianę pogody. Zimny wiatr, chmury i deszcz mogą się pojawić naprawdę bardzo szybko. Dlatego, żeby spacer był przyjemny dla wszystkich, musisz o tym pamiętać i być na to przygotowanym.

spacer z psem

Gdzie z psem na spacer wiosną?

Z całą pewnością masz swoje ulubione trasy spacerowe. Gdy na zewnątrz robi się coraz cieplej, spacer z psem warto jeszcze staranniej przemyśleć. Miejsce na spacer z psem jest bardzo ważne. A gdzie możesz zabrać swojego psa wiosną, by sprawić i jemu, i sobie sporo radości? Znasz swojego psa najlepiej i na pewno wiesz, w jaki sposób możesz go uszczęśliwić. Poniżej znajdziesz też nasze propozycje!

Las

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na spacer z psem warto się wybrać, las zawsze jest dobrym pomysłem. Pamiętaj jednak o tym, by odpowiednio się przygotować. Pies po lesie nie może biegać samotnie. Nawet najgrzeczniejszy psiak może dać się ponieść swojemu instynktowi i pognać za jakimś zwierzakiem. Może się zgubić, skrzywdzić jakieś zwierzę lub samemu zostać przez zwierzę skrzywdzonym.

Nadal jednak las to dobre miejsce na spacer. Zabezpiecz siebie i zwierzaka przed kleszczami, chodź po ścieżkach, które znasz lub takich, które są dobrze oznaczone, by się nie zgubić. I obcuj z przyrodą – możesz być zaskoczonym tym, co razem z psem uda wam się odkryć.

Park

Gdzie na spacer z psem? Park to zawsze bardzo dobry pomysł. Do parku można chodzić o każdej porze roku, w końcu to jedno z najlepszych miejsc na to, by wybrać się tam z psem. Jednak wiosną jest tam szczególnie pięknie – natura budzi się do życia, jest coraz cieplej i przyjemnie jest spędzać czas w parku.

Wybierz się z psem do parku. Jeśli masz taką możliwość, wybierz inny park – bardziej odległy od tego, który masz koło domu, większy, ładniejszy czy po prostu taki, do którego zawsze chciałeś się wybrać, ale czas czy pogoda na to nie pozwalały.

Psi park

Psi park to niesamowite miejsce! Jeśli nie wiesz, gdzie z psem na spacer warto się wybrać, taki park może być świetnym pomysłem. Jeśli masz takie miejsce w swojej okolicy, czy chociaż w Twoim mieście, to jesteś prawdziwym szczęściarzem. Czym dokładnie jest psi park?

To miejsce, w którym możesz spotkać się z innymi właścicielami psów i puścić psa wolno, by pobiegał i pobawił się z innymi zwierzakami. Pamiętaj jednak o zachowaniu środków ostrożności. Do psich parków nadają się tylko psiaki dobrze zsocjalizowane i takie, które po prostu lubią spędzać czas z innymi zwierzakami. Psy zbyt lękliwe czy mające problemy z agresją, powinny najpierw skorzystać z pomocy doświadczonego behawiorysty, zanim doświadczą przyjemności psiego parku.

Pies na spacerze musi być w końcu przede wszystkim bezpieczny. A Ty jesteś też odpowiedzialny za zachowanie Twojego zwierzaka. Dlatego w przypadku pierwszej wizyty w psim parku, sprawdź, jak Twój zwierzak będzie reagował na nowe otoczenie i nowe towarzystwo w postaci obcych czworonogów i ich właścicieli.

gdzie na spacer z psem

Łąka

Wybranie się na łąkę czy po prostu miejsce poza miastem, na bezdroża, pośród traw i przyrody, może być naprawdę bardzo przyjemne. Jeśli masz taką możliwość, wybierz się na łąkę. To duży, otwarty, zielony teren, na którym Twój pies z całą pewnością odnajdzie mnóstwo interesujących rzeczy.

A poza tym spacer z psem na bezludziu, z dala od innych osób, z dala od samochodów, może być bardzo przyjemnym i odświeżającym doznaniem.

Nad wodę

Twój pies uwielbia wodę? W takim razie wiosna to doskonały czas, by się nad nią wybrać. Spacer nad rzeką, nad jezioro czy staw może być naprawdę bardzo przyjemny i odświeżający. Pamiętaj jednak, że – choć robi się już coraz cieplej – początek wiosny nie za bardzo może być odpowiedni do psich kąpieli.

Mimo wszystko spacer nad zbiornikiem wodnym może być dla was bardzo dobrym pomysłem. Nie trzeba korzystać z wody, rzucać się do kąpieli, by móc czuć przyjemność z obcowania z wodą i naturą.

Pies na spacerze – podsumowanie

Spacerowanie z psem to obowiązek. Nikt jednak nie powiedział, że to musi być nieprzyjemny obowiązek. Wiosna sprzyja spacerom, większej dawce ruchu i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. A Twój czworonóg może być Twoim oddanym towarzyszem. A gdzie z psem na spacer się wybrać, gdy robi się coraz cieplej?

Las, psi park, łąka, tereny nad wodą czy nawet zwykły, choć przecież piękny i interesujący park – to wszystko bardzo dobre pomysły. Pamiętaj jednak, by przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo Twojego psa, niezależnie od okoliczności. A Ty? Masz swoje ulubione miejsce spacerów?

 

 Przeczytaj również:

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe pola zostały oznaczone *

Dane firmy

BFP S.A.
ul. Powązkowska 44C
01-797 Warszawa
Informacje dla Akcjonariuszy