Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w "Polityka prywatności".
Nie zgadzam się OK
 

Ciekawostki o psachPsyNajdroższy pies świata. Czy wiesz, ile kosztują najdroższe psy?

23 lutego 2020 Redakcja0
najdroższe psy świata

Ich miłość, towarzystwo i wierność są bezcenne, jednak cena ich posiadania niekiedy bywa dosłownie wysoka. Czy wiesz, ile kosztuje najdroższy pies świata? Do jakich ras należą najdroższe psy? I co wpływa na ich cenę? Odpowiadamy w artykule!

Właściciele czworonogów dobrze wiedzą, jak dużo warci są ich psi towarzysze – i wcale nie mamy tutaj na myśli wartości materialnych. Nieważne, jakiej rasy czy pochodzenia jest psiak – jego miłość i przyjaźń jest nieoceniona.

Jednak istnieją rasy, których psi przedstawiciele są szczególnie wartościowi – ceny niektórych psów liczone są…nawet w milionach! Ale które czworonogi do nich należą? Ile kosztował najdroższy pies świata? I co sprawia, że ich wartość jest aż tak wysoka? 🐶

najdroższe psy

Najdroższe psy – dlaczego ich ceny potrafią wynosić miliony?

Pewnie zastanawiasz się, co sprawia, że niektóre rasy potrafią kosztować krocie. Można wyróżnić kilka czynników, które wpływają na cenę psiaka i podnoszą jego wartość.

Unikalność

Nikogo nie dziwi, że unikalność rasy to jedna z głównych przyczyn wysokiej ceny psiaka. I chociaż niesprawiedliwe byłoby nazywać psiaki okazami kolekcjonerskimi, to jednak metafora białego kruka wydaje się tu odpowiednia – im rzadziej spotykana rasa, tym bardziej pożądana, ale też… droższa!

Rodowód

Najdroższe psy świata to często potomkowie słynnych psiaków z wybiegów i zdobywców medali w psich konkursach czy zawodach. Im czystsza rasa i udokumentowane pochodzenie, tym wyższa bywa ich cena.

Stan zdrowia

Cenę czworonogów determinuje także ich stan zdrowia oraz ogólna kondycja. To kryterium szczególnie ważne dla tych, którzy decydują się zakup psiaka nie tylko ze względu na jego towarzystwo, ale też planują profesjonalne treningi czy przygotowania do psich konkursów.

Moda

Niekiedy najdroższe psy na świecie swoją cenę zawdzięczają aktualnej modzie. Bo wystarczy, że Internet oszaleje na punkcie wideo z zabawnym czy szczególnie mądrym psiakiem, a już ceny rasy idą w górę.

najdroższe psy na świecie

Najdroższe psy – rasy, które kosztują tysiące

Już wiesz, co sprawia, że najdroższe psy świata potrafią kosztować krocie. Czas dowiedzieć się, jakie konkretnie rasy znajdują się w zestawieniu. Oto najdroższe rasy psów! Zaczynamy.

Pies faraona

To rasa szczególnie popularna w krajach skandynawskich. Kiedyś pełniły funkcję psów myśliwskich, a dziś to głównie psiaki towarzyszące człowiekowi na co dzień. Psy faraona zyskały sympatię za swój serdeczny charakter i posłuszeństwo. A skąd wzięła się ich szczególna nazwa? Egzotyczne pochodzenie sprawia, że przypominają staroegipskie charty, znane ze starożytnych malunków z grobowców faraonów.

Ile kosztuje pies faraona? Ceny przedstawicieli tej rasy wahają się od 4 tysięcy wzwyż.

drogi pies

Chart afgański

Znane ze swojej długiej, jedwabistej sierści charty afgańskie to psy pierwotne – ich historia sięga nawet kilku tysięcy lat wstecz. Jednak ten majestatyczny wygląd to tylko pozory – niegdyś rasa ta wykorzystywana była w trakcie polowań na wilki, lisy i gazale, a także służyły jako psy obronne czy wyścigowe. Współcześnie charty afgańskie to popularni bywalcy wystaw i konkursów.

Dlaczego zaliczamy ich do listy najdroższych psów na świecie? Cena przedstawiciela tej rasy sięga nawet 5000 zł.

najdroższy pies

Samoyed

Skąd ta nietypowa nazwa? Psiaki tej rasy od stuleci towarzyszyły plemieniu Sajedów z Rosji i Syberii, gdzie pełniły funkcję psów myśliwskich i zaprzęgowych. Na tym nie kończy się ich rola – wyjątkowo puszyste futerko sprawiło, że Samoyedy ogrzewały swoich właścicieli nocą.

To właśnie odporność na trudne warunki atmosferyczne, a także długa historia (Samoyedy należą do psów pierwotnych) sprawiły, że ich ceny wynoszą nawet kilkanaście tysięcy złotych za szczeniaka.

samoyed

Chow Chow

Czy to właśnie najdroższy pies świata? Jeszcze nie, ale Chow Chow to kolejny z kosztownych psiaków. Pochodzącej z Mongolii rasie w przeszłości przypisywano niezwykłe moce – uważano, że strzegą one świątynie przed złymi duchami. Uparty charakter oraz przystosowanie do trudnych warunków atmosferycznych sprawiło, że Chow Chow wykorzystywane były podczas polowań na wilki, a także trudnych i długich pieszych wędrówek. Cenione za swoją niezwykłą odwagę oraz lojalność nazywane bywają niekiedy „psem jednego pana”.

A ile kosztuje Chow Chow czystej krwi? Ceny rozpoczynają się od 2000 złotych.

chow chow

Szpic miniaturowy Pomeranian

Bez wątpienia ich uroczy wygląd zapewnia im miejsce w czołówce w konkursie na najsłodsze psy świata. Ale dlaczego równie wysoko są w zestawieniu najdroższych psów? Szpic miniaturka to idealny kandydat na codziennego towarzysza – to lojalny domator, który mocno przywiązuje się do swojego właściciela. Ale to nie wszystko! Pomeraniany świetnie sprawdzają się w takich psich dyscyplinach sportowych jak agility.

A ile kosztują? Cena za szpica czystej krwi to wydatek nawet 10 000 złotych.

najdroższe rasy psów

Lwi piesek

Cenione przez średniowiecznych artystów (ich podobizny wykuwano m.in. na murach świątyń i grobowców, a także chętnie malowano na obrazach) to oddani towarzysze, którzy uwielbiają zabawę i pragną kontaktu z opiekunem. Lwie pieski wykorzystywane są głównie jako pupile wystawowe, gdzie święcą triumfy. A skąd ich nietypowa nazwa? Według licznych źródeł wzięła się od ich charakterystycznego „uczesania” – podobnie jak lwy mogą pochwalić się bujną grzywą.

Chcesz zostać właścicielem lwiego psiaka? Przygotuj się na wydatek rzędu nawet 8000 złotych!

lwi piesek

Mastif tybetański

Oto najdroższy pies świata – Mastif tybetański. Zanim zdradzimy jego cenę, warto podkreślić niezwykłość rasy. Wyhodowane w Tybecie pomagały swoim opiekunom zaganiać zwierzęta oraz pilnować domostwa. Według legend słynny Dżyngis-Chan miał w swojej armii kilkadziesiąt pupili tej rasy. Dziś Mastify Tybetańskie triumfują na konkursach i umilają życie swoim opiekunom jako wierni towarzysze.

Co je wyróżnia? Na pewno wygląd. Ich uszy w kształcie serca to niezwykły widok, a plamki nad oczami uważane były przed wiekami przez Tybetańczyków za dodatkową parę oczu, strzegącą podczas snu.

Skoro już wiemy, że Mastif to najdroższy pies na świecie, to ile w takim razie wynosi jego cena? I dlaczego jest tak wysoka?

W tym przypadku o wysokiej wartości rasy świadczy niewielka ilość jej przedstawicieli czystej krwi – na całym świecie jest tylko kilkadziesiąt, co sprawia, że są one tak unikatowe i cenne. Co więcej, niektóre kultury uważają Mastify za synonimy dobrobytu, a Chińczycy twierdzą nawet, że w ciele Mastifa mieszkają dusze zmarłych mnichów.

Ile w takim razie kosztuje ten najdroższy pies na świecie? W 2015 jego cena ustanowiła rekord – Mastif o imieniu Hong Dong został sprzedany za 2 mln dolarów, a więc… około 8 mln złotych! Trzeba przyznać, że kwota zwala z nóg. A kto został jego szczęśliwym właścicielem? Pewien chiński milioner.

najdroższy pies świata

Najdroższy pies świata… to ten w Twoim domu!

Chociaż ceny niektórych psiaków przyprawiają o zawrót głowy, pewnie większość właścicieli czworonożnych pupili na pytanie, jaki jest najdroższy pies na świecie, odpowie: mój własny! I trudno się z tym nie zgodzić – bez względu na cenę, każdy psiak zasługuje na taką samą porcję miłości i opieki. I nieważne, czy jest to adoptowany kundelek, czy psiak z cenionej hodowli, jego towarzystwo znaczy tak samo wiele.

A jakiej rasy jest Twój pupil? I czy wiesz, jakie są inne najdroższe psy na świecie? Czekamy na Twój komentarz! 🐾

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe pola zostały oznaczone *