Jak zrobić kalendarz adwentowy dla psa? Instrukcja krok po kroku

16 listopada 2022 Redakcja0
jak zrobić kalendarz adwentowy dla psa

Czas oczekiwania na święta możesz urozmaicić nie tylko sobie, lecz także Twojemu czworonożnemu przyjacielowi. Wystarczy, że przygotujesz dla niego kalendarz adwentowy. Drobne upominki mogą być różnorodne! Podpowiadamy, jak zrobić kalendarz adwentowy dla psa.

Kalendarze adwentowe cieszą się dużą popularnością. Kiedyś były to przede wszystkim produkty wypełnione czekoladkami. Obecnie można znaleźć znacznie więcej rodzajów. Nie brakuje również kalendarzy dla psów. Możesz jednak wykonać go samodzielnie. Dzięki temu będzie w pełni dopasowany do upodobań Twojego pupila. Dowiedz się, czym powinny wyróżniać się kalendarze adwentowe dla piesków, żeby naprawdę sprawiały frajdę czworonogowi.

kalendarz adwentowy dla psa

Kalendarz adwentowy dla psa – dlaczego warto?

W wielu sklepach znajdziesz gotowe kalendarze dla psiaków. Ich zawartość nie zawsze jest jednak zadowalająca. Dlaczego? W okienkach mogą znajdować się smakołyki, które są słabej jakości, na przykład mają małą zawartość mięsa. W gotowych kalendarzach raczej nie znajdziesz przysmaków dla psiaków, które cierpią na alergie pokarmowe i mają specjalne wymagania dotyczące pokarmu. Zawsze istnieje też szansa, że zawartość kalendarza po prostu nie zasmakuje zwierzakowi.

Wykonanie kalendarza samodzielnie pozwoli Ci wybrać dokładnie takie smakołyki, jakie Twój zwierzak lubi najbardziej. Takie, które są dla niego zdrowe i dopasowane do potrzeb żywieniowych.

Codzienne podawanie przysmaków o określonej godzinie to również sposób, żeby zacieśniać więzi ze zwierzakiem. Możesz wykonać przy pomocy zawartości okienka zabawę węchową.

Kiedy samodzielnie tworzysz kalendarz adwentowy dla psa, możesz dowolnie mieszać w nim smakołyki z zabawkami. Oprócz tego do części okienek warto włożyć karteczkę z zadaniem dla Ciebie, które będzie oczywiście bezpośrednio związane z psem. Może dotyczyć przygotowania ulubionej zabawy zwierzaka, na przykład poszukiwania smakołyków ukrytych w różnych zakamarkach domu. Świetnie sprawdzi się też długi spacer.

kalendarz adwentowy dla psa jak zrobić

Kalendarz adwentowy dla psa – z zabawkami czy z przekąskami?

Smakołyki w każdym okienku to świetne rozwiązanie. Jeśli jednak zwierzak ma problem z otyłością, warto umieścić przynajmniej w części okienek akcesoria. Możesz też zdecydować się na kalendarz adwentowy dla psa z zabawkami bez przysmaków. Zawartość takiego kalendarza po prostu posłuży na dłużej.

Jeśli chcesz wykonać kalendarz z przysmakami, wybieraj spośród tych sprawdzonych, które Twoje zwierzę zna i lubi. Doskonale sprawdzą się liofilizowane smakołyki, które zawierają w składzie wyłącznie mięso. Możesz zdecydować się też na przysmak dentystyczny. Pamiętaj, żeby nie umieszczać w kalendarzu takich produktów, które mogą się popsuć. Kalendarz jest przeznaczony prawie na miesiąc, więc nie jest miejscem na pokarm, który na co dzień musi być przechowywany w lodówce.

Wolisz kalendarz, którego zawartość posłuży na dłużej? Zdecyduj się na wypełnienie go zabawkami. Pluszaki, piłki ze sznurkiem, frisbee – rozwiązań jest mnóstwo. W ostatnim okienku przeznaczonym na 24 grudnia możesz umieścić zabawkę, która na dłużej zajmie pupila. Dzięki temu spokojnie przygotujesz świąteczny stół, a Twój zwierzak będzie miał zajęcie. Świetnie sprawdzi się mata węchowa lub zabawka przeznaczona do wypełnienia przysmakami.

Jak zrobić kalendarz adwentowy dla psa? Podpowiadamy

Kalendarze adwentowe dla piesków warto wykonać z pudełek, które masz już w domu, lub papierowych torebek. Możesz podpisać je lub wręcz przeciwnie – pozwolić psu, żeby samodzielnie wybrał sobie niespodziankę na konkretny dzień. Pamiętaj, że kalendarz nie powinien znajdować się w zasięgu pupila. Może on po prostu chcieć dostać się do wszystkich jego elementów jednego dnia.

Jak zrobić kalendarz adwentowy dla psa? Przede wszystkim w taki sposób, żeby był bezpieczny dla zwierzęcia. Nie używaj folii, wstążek i sznurków. Co prawda pozwolą ładnie zapakować upominek, jednak nawet nie zauważysz, kiedy pies zje kawałek takiego opakowania. Uważaj, szczególnie jeśli przygotowujesz kalendarz dla szczeniaka. Małe pudełka możesz po wypełnieniu upominkami schować do większego, zamykanego. Już po kilku pierwszych dniach, gdy będziesz wyjmować kalendarz, zwierzę będzie reagować na niego z radością.

Czas na wybranie zabawek lub przysmaków! Doskonałym rozwiązaniem będą piłki, które występują w różnorodnych wariantach. Możesz zdecydować się na model z wypustkami – masują one dziąsła zwierzaka. Świetnie sprawdzą się też gumowe piłeczki do aportowania. Niech w kalendarzu nie zabraknie modelu przeznaczonego do wypełnienia przysmakami.

Świetnym produktem do kalendarza okaże się gryzak. Może być to produkt z twardego drewna kawowego. Jego drewniane włókna zaspokajają potrzebę gryzienia, a poza tym wyczyszczą zęby zwierzaka. Możesz wykorzystać też pałeczki z winorośli. Typowe gryzaki z piszczałką również są doskonałym rozwiązaniem.

kalendarz adwentowy dla psa

Wiele psiaków uwielbia szarpaki. Warto umieścić chociaż jeden w kalendarzu adwentowym. Możesz zdecydować się na sznur nasączony miętą. Spełni on dwie funkcje. Będzie akcesorium do zabawy z pupilem, a jednocześnie pozwoli zwierzakowi zadbać o higienę jamy ustnej.

W kalendarzu nie powinno też zabraknąć pluszowych zabawek. Świetnie sprawdzi się przytulanka, do której można też włożyć przysmaki. W pluszowych zabawkach może znajdować się piszczałka – dodatkowo zachęca ona zwierzę do zabawy. Wybieraj spośród przytulanek, które można wyprać. Jest je o wiele łatwiej utrzymać w czystości.

Kolejna warta uwagi zabawka to frisbee. Latający dysk jest przeznaczony dla zwierząt o bardzo dobrej kondycji fizycznej. Możesz zdecydować się na dysk, który sprawdzi się też do zabaw w wodzie. Zabawka będzie czekać na lato.

Ostatni, 24. upominek powinien być najciekawszy i największy. Możesz wybrać zabawkę edukacyjną. Takie akcesorium wystarczy wypełnić smakołykami, a zadaniem zwierzaka jest samodzielne ich znalezienie. Zabawka może składać się z różnych elementów, na przykład szufladek, przykrywek i dźwigni. Jest to świetne akcesorium dla zwierzaków, które mają mnóstwo energii.

Doskonałym rozwiązaniem jest też mata węchowa. Produkt składa się z mnóstwa materiałowych pasków, pod którymi ukryjesz przysmaki. Pies wykorzysta swój węch, żeby jak najszybciej je znaleźć. Mata może mieć też bardziej urozmaiconą formę, na przykład zakładkami czy koszyczkami. Zwiększa to możliwości ukrycia przysmaków i utrudnia zwierzakowi zadanie.

jak zrobić kalendarz adwentowy dla psa

Jak zrobić kalendarz adwentowy dla psa – podsumowanie

Wiesz już, jak zrobić kalendarz adwentowy dla psa. To nic skomplikowanego! Przygotowanie takiej niespodzianki dla zwierzaka da Ci mnóstwo frajdy. Czworonożny przyjaciel z pewnością będzie zachwycony. 

Kalendarz może być wypełniony przysmakami. Wybieraj zdrowe, z krótkim, prostym składem, najlepiej zawierające przede wszystkim mięso. Jeszcze lepiej sprawdzi się kalendarz wypełniony zabawkami – jego zawartość posłuży Tobie i Twojemu zwierzakowi znacznie dłużej. Co włożyć do pudełek? Piłeczki, gryzaki, pluszaki, szarpaki – każda z tych zabawek jest świetnym rozwiązaniem.

Pamiętaj, żeby ostatni prezent był największy i najciekawszy. Doskonale sprawdzi się mata węchowa lub zabawka edukacyjna. Zwierzak zajmie się nią 24 grudnia, a Ty w tym czasie zyskasz komfortowe warunki do przygotowania świątecznej kolacji. Pamiętaj, żeby stworzyć dla zwierzęcia kalendarz, który będzie w pełni bezpieczny. Nie stosuj kolorowych wstążek – pupil mógłby je niespodziewanie zjeść. Planujesz przygotować w tym roku kalendarz adwentowy dla psa? Może masz już takie doświadczenie? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach!

 

Przeczytaj również:

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe pola zostały oznaczone *

Dane firmy

BFP S.A.
ul. Powązkowska 44C
01-797 Warszawa
Informacje dla Akcjonariuszy