Zuzia, suczka nieduża… Czyli pies w łatki o niezwykłym charakterze

25 marca 2020 Redakcja0
piesek w łatki

Czy wiesz, że… na jednego psa z rodowodem zarejestrowanego w Polskim Związku Kynologicznym przypada około 100 innych psów nierasowych? Są to albo tzw. kundelki albo czworonogi mieszane, czyli wynik zmieszania dwóch różnych ras, które może być celowe, ale i całkowicie przypadkowe. Zawsze jednak otrzymany mieszaniec to psiak-niespodzianka. Takim z pewnością jest Zuzia, niezwykły pies w łatki. Jej historia Cię wzruszy, a charakter zaskoczy!

Potocznie zwie się je kundelkami, ale to jedna wielka pomyłka. Kundel to bowiem potomek psów bliżej nieokreślonego pochodzenia, zarówno psiaków rasowych, jak i mieszańców. Z kolei rasa mieszana to wynik skrzyżowania dwóch odrębnych ras. Dzięki temu powstaje interesujący i niepowtarzalny czworonóg, który łączy w sobie cechy ras, do których należą jego rodzice.

Nie zawsze jednak ich pochodzenie jest znane, zwłaszcza, jeśli zabieramy psiaka ze schroniska. Właśnie stamtąd pochodzi bowiem nasz bohater, pies w łatki, Zuzia. A więc właściwie bohaterka, której głównej cechy charakterystycznej nie spodziewał się naprawdę nikt!

kundelek zuzia

Zuzia – pies w łatki o prostej, ale wzruszającej historii

Ile lat ma Zuzia? To dorosły, trzynastoletni psiak średniej wielkości. Jakie cechuje ją umaszczenie? To pies biało-brązowy o długich, pięknych i lśniących włosach. Zdrowa suczka wyróżnia się ogromnym poziomem energii oraz bardzo dużym poziomem socjalizacji, czyli gotowością do nawiązywania kontaktów. Jednak nie tylko z ludźmi – oprócz nich kocha ona również… koty!

Dobrze słyszycie! Zuzia to nie tylko wyjątkowo wyglądający pies w łatki, ale również mieszaniec o niezwykłym charakterze. Bo jak mówią jej ludzcy rodzice:

Nasza suczka wyróżnia się szczególnie jednym: miłością.

Jest to o tyle zaskakujące, że krakowscy właściciele znaleźli ją w schronisku, i to aż w bydgoskim. Wcześniej mieszkała ze swoim Panem w jednym z tamtejszych domów, a po jego śmierci trafiła do schroniska, by stamtąd przenieść się do małopolskiej stolicy i pokochać nie tylko nowych opiekunów, ale i ich dotychczasowych zwierzęcych domowników – trzy koty i psa Zenusia.

Nasz pies w łatki zdecydowanie wprowadził do tej już sporej rodziny ogromną ilość energii, a także… hałasu. Duża szczekliwość to bowiem kolejna charakterystyczna cecha Zuzi. A co lubi najbardziej robić? Oto jej dzień pełen przygód!

Jak spędza dzień nasz pies biało-brązowy? Ulubione zabawy Zuzi!

Z pozoru każdy jej dzień może wydawać się zwyczajny. Niemal codziennie nasz pies w łatki robi to samo: na zmianę śpi, przechadza się, bawi się oraz je. Co jest jednak szczególne, Zuzia naprawdę kocha spacery, a w szczególności, gdy wychodzi na nie z Leszkiem, czyli swoim ludzkim tatą. Przy nikim innym nie czuje się tak bezpiecznie!

Ma jednak i swoje ukochane zabawy, które realizuje właśnie podczas spaceru. Jak bawi się nasz pies w łatki? Najbardziej lubi biegać za rzucanym kijkiem. Jest jednak pewien haczyk: oczywiście najlepiej, aby kijek rzucił tata Leszek.

kundelek w łatki

Chociaż lubi psocić, podporządkowuje się zaleceniom rodziców. To nie rodowód jest bowiem gwarancją dobrego ułożenia i posłuszeństwa psiaka, ale zaangażowanie opiekuna i jego talent wychowawczy. Bezgraniczna ufność i miłość to jednak cechy, jakie każdy właściciel mieszańca wymienia jako bonus, którego nie spodziewał się w takim stopniu!

Beztroskie chwile nie tylko podczas zabawy – co zjada nasz pies w łatki?

Kocham moich rodziców, bo zawsze dostaje od nich najlepsze smakołyki. Mam potem jeszcze większą ochotę na spacer i moje ulubione zabawy!”.

Wystarczy dodać do tego energiczne ruchy ogonem i wiadomo, że Zuzia jest naprawdę szczęśliwa. To bowiem tylko mit, że rasa mieszana, podobnie jak kundelki, nie ma specjalnych wymagań pod względem żywnościowym, zwłaszcza, gdy psi rodzice czworonoga nie są znani. Nic bardziej mylnego!

karma petner opinie

Nasz pies w łatki, jak każdy inny, wymaga określonych składników odżywczych – pokarm Zuzi musi być dobrze zbilansowany. Dlatego właśnie krakowscy opiekunowie dają jej karmę Petner, która niezależnie od pochodzenia suczki, nie tylko jej nie zaszkodzi, ale zapewni wszystko, czego Zuzia potrzebuje.

Lekkostrawna, z idealną porcją mięsa i witamin, a także z dodatkiem oleju ze świeżego łososia sprawia, że nasza psia bohaterka czuje się dobrze, jest wyjątkowo zdrowa, a jej sierść po prostu lśni. Czego chcieć więcej? „Niczego” – szczeka Zuzia i pałaszuje karmę dalej.

pies w łatki

Nie tylko pies w łatki. Rasa mieszana zachwyca

Jak już wiesz z historii Zuzi, prostota nie oznacza zwyczajności. Nasz pies w łatki jest niezwykły: niezwykle umaszczony, niezwykle energiczny i niezwykle kochający. Dlatego również jego rodzice stawiają na proste, ale wyjątkowe elementy, które czynią jego świat beztroskim: proste, ale intensywne spacery, proste, ale dające radość zabawy, proste w składzie pożywienie, ale zapewniające wszystko, co Zuzi niezbędne. Bo nie tylko psy rasowe, ale i mieszańce oraz kundelki zasługują na to, co najlepsze!

A Ty jak spędzasz chwile ze swoim psiakiem? Skąd pochodzi i co go wyróżnia? Podziel się z nami psią historią – zarówno Twojego czworonoga, jak i Waszą wspólną, odkąd jesteście razem!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe pola zostały oznaczone *

Dane firmy

BFP S.A.
ul. Powązkowska 44C
01-797 Warszawa
Informacje dla Akcjonariuszy