Mokra karma Petner otrzymała Certyfikat Jakości Zoobranży!

12 października 2020 Redakcja0

Mamy kolejny powód do dumy i radości. Nasza nowa mokra karma dla psów w saszetkach spotkała się nie tylko z uznaniem konsumentów, ale również ekspertów z branży zoologicznej. Mięsne saszetki Petner 500g otrzymały Certyfikat Jakości!  

Oceny produktów zgłoszonych do Certyfikatu Jakości dokonują trzej niezależni eksperci współpracujący z magazynem ZooBranża, będący uznanymi autorytetami w poszczególnych dziedzinach zoologii. Eksperci oceniają produkty pod względem innowacyjności, jakości oraz design. Jury przyznało Certyfikat Jakości karmie Petner za:

aromatyczny smak, bogactwo dodatków funkcjonalnych wspierających dobrą kondycję i zdrowie psa, atrakcyjne kompozycje smakowe (wołowina z dynią, jagnięcina z żurawiną, drób z cukinią oraz dziczyzna z borówką) oraz poręczne i praktyczne opakowanie

Każdego dnia dokładamy wysiłku, aby nasi najważniejsi oraz najbardziej wymagający klienci – psiaki – dostawały w swojej misce to, co smaczne i zdrowe. Takie wyróżnienia to dla nas ogromna motywacja do dalszej pracy.

 

Co sądzą o naszych karmach eksperci?

 

„Mokra karma PETNER Premium Dog Food jest pełnowartościową karmą dla psów w saszetkach. Otrzymałam do przetestowania karmę z drobiu z 3% dodatkiem cukinii. Opakowanie jest estetyczne i już na przedniej stronie podaje najważniejsze informacje dla kupującego – jakie są główne składniki karmy (zdjęcie i podpis w języku angielskim) oraz czego nie zawiera (jest bezglutenowa, nie zawiera ziaren zbóż). Według mnie opakowania zachęca potencjalnego nabywcę do zakupu. Na drugiej stronie opakowania znajduje się szczegółowy opis składu karmy w 6 językach (polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim oraz czeskim). Przedstawiony jest zarówno skład produktów użytych do produkcji karmy, przy czym produkty z drobiu (serca, mięso, żołądki, wątroba, szyje) stanowiły 67% składników, a źródłem kwasów tłuszczowych był olej z łososia, dostarczający psu niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Karma nie zawiera konserwantów i sztucznych barwników. Kupujący może zapoznać się również ze składem analitycznym karmy oraz propozycją karmienia podaną przez producenta. Na dole opakowania zamieszczona jest wygodna tabela przedstawiająca porcje produktu dostosowane do masy ciała zwierzęcia. Karma ma zachęcający wygląd, mięso zawieszone jest w galaretce, ponieważ w składzie jest 28,5% bulionu. Mój psiak zjadł testowaną karmę z ogromnym apetytem. Karma jest bardzo dobrze strawna i nie wywołuje niepożądanych zaburzeń pracy przewodu pokarmowego. Bardzo dobrze oceniam wypróbowaną mokrą karmę PETNER Premium Dog Food. Jedynym niedogodnym czynnikiem dla mnie była duża porcja saszetki (500g). Ponieważ jestem właścicielką małego, 5,5 kg pieska otrzymaną porcję musiałam podzielić i przechować do następnego dnia we własnym plastikowym opakowaniu, ponieważ saszetka nie jest poręczna do wstawienia do lodówki. Następnego dnia psiak zjadł karmę z równie wielkim apetytem, co oznacza, że bez problemu karmę można przechować w lodówce. Jako oddany właściciel wiernego czworonoga polecam mokrą karmę PETNER Premium Dog Food.”

dr hab. Małgorzata Gajewska, prof. SGGW, Kierownik Zakładu Biochemii i Dietetyki w Katedrze Nauk Fizjologicznych, Instytut Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.

 

„Karmy mokre Petner mogą pełnić funkcję pełnoporcjowej diety, uzupełnienie codziennych posiłków, jak i dodatek pomagający w terapiach behawioralnych. Opakowanie jest wygodne w użyciu, psy z dużym zainteresowaniem podeszły do swoich misek, które w krótką chwilę zostały pięknie wyczyszczone przez ich właścicieli. Z uwagi na konsystencję karmy PETNER mogą się świetnie nadawać do wypełnień zabawek typu Kong, lickmat czy też własnoręcznie zrobionych zabawek do wypełniania jedzeniem np. po wcześniejszym zamrożeniu.

Opakowanie karmy jest wygodne w przechowywaniu (saszetki), dzięki czemu nie zajmują dużej przestrzeni, zaś informacje na etykiecie w sposób przystępny przekazują istotne dla właściciela wiadomości. Dużą zaletą produktu jest fakt, iż to karmy monobiałkowe, co jest istotne dla zwierząt obarczonych alergiami, natomiast właściciele psów z  problemami żołądkowo -jelitowymi powinni zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie dawkowanie i zastosowanie diety.”

Tech. wet. Ewelina Stanclik, opiekun retriverów

 

„Wypróbowaliśmy karmę wilgotną PETNER w formie saszetek (500g) „dziczyzna z borówką”. Front etykiety jest atrakcyjny graficznie, do tego wyraźnie prezentuje informacje, że jest to karma dla psów, zawiera 95% mięsa i bulionu, jest to karma bezzbożowa i bezglutenowa. Grafika przedstawia składnik mięsny oraz dodatki nutraceutyczne. Analizując skład znajdziemy na pierwszym miejscu dziczyznę (bez podanego gatunku) 67% (mięso i podroby), 28,5% bulion, 3% borówka. Białko surowe 10,5%, tłuszcz surowy 6,5%. Dodatki funkcjonalne; olej z łososia, małż nowozelandzki, cykoria i drożdże (wsparcie skóry, FOS, MOS). Ważna informacja podana przez producenta – karma pełnoporcjowa, powinna być podawana o temperaturze pokojowej i zużyta w jeden dzień po otwarciu. Gęstość energetyczna i dozowanie/masę ciała podane.

Saszetka jest łatwa w otwieraniu, po otwarciu ujawnia się aromatyczny zapach, atrakcyjny i dla opiekuna, i dla psów. Konsystencja karmy jest zwarta, bulion jest ścięty nawet przy przechowywaniu poza lodówką. Po zapachu i barwie mięsa widać, że to dziczyzna. Widoczne są również borówki. Karmę łatwo można usunąć z saszetki. Po przechowaniu porcji w lodówce nie doszło do negatywnych zmian barwy czy zapachu. Psy (małe rasy) chętnie zjadły karmę, da się ją łatwo rozdrobnić – może posłużyć też do uatrakcyjnienia np. karmy suchej lub podania tabletki.

Saszetki są wygodne i do przewożenia i przechowywania.

Podroby to dobre źródło białka, jednak trzeba uważać przy dawkowaniu karmy jeśli mamy psy z tendencją do luźnych stolców.”

dr n.wet. Joanna Zarzyńska

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe pola zostały oznaczone *

Dane firmy

BFP S.A.
ul. Powązkowska 44C
01-797 Warszawa
Informacje dla Akcjonariuszy